Aktualności:


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 listopada (czwartek)

Msze Św. będą o godz. 8:00 , 9:30, 18:00


WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – 2 listopada (piątek)

Msze Św. będą o godz. 7:00 , 10:00, 16:30, 18:00
O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych pod krzyżem misyjnym


Godziny nabożeństw na płockich cmentarzach - 1 listopada (czwartek)

Cmentarz zabytkowy przy ul. Kobylińskiego - 10.00 (Mszy św. przewodniczy biskup płocki Piotr Libera)
Cmentarz katolicki przy ul. Kobylińskiego - 8.30, 10.00, 11.00, 12.00 i 17.00
Cmentarz komunalny - 9.00 i 11.00
Cmentarz przy ul. Norbertańskiej - 11.00
Cmentarz parafialny na Gościńcu (parafia pw. św. Wojciecha) - 11.00
Cmentarz parafialny w Ciechomicach - 10.00, 1 i 2 listopada o 15.30 - Różaniec na cmentarzu
Cmentarz parafialny na Radziwiu - 12.00
Cmentarz parafialny w Imielnicy - 12.00
Cmentarz parafialny w Trzepowie - 11.00
Wprowadzenie relikwii bł. Klary Ludwiki Szczęsnej – (niedziela) 14.10.2018 godz.12:15


W najbliższą niedzielę ( 14.10.2018) o godz.12:15 podczas uroczystej Mszy Św. zostaną wprowadzone do naszego kościoła parafialnego relikwie bł. Klary Ludwiki Szczęsnej. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks.Bp. Mirosław Milewski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

M. Klara Ludwika Szczęsna urodziła się 18 lipca 1863 r. we wsi Cieszki w diecezji płockiej, jako czwarte z pięciorga dzieci Antoniego i Franciszki Szczęsnych. Matka jej zmarła, gdy Ludwika miała dwanaście lat.

Dorastająca Ludwika postanowiła oddać swe życie Bogu. Nakłaniana przez ojca do zawarcia małżeństwa, w siedemnastym roku życia opuściła potajemnie rodzinny dom i udała się do Mławy.


W 1886 r. wstąpiła do ukrytego Zgromadzenia Sług Jezusa, założonego przez bł. Honorata Koźmińskiego w Warszawie, którego zadaniem była praca apostolska wśród służących.

Gdy w 1893 r. ks. J. S. Pelczar prosił o. Honorata o siostry do prowadzenia przytuliska dla służących w Krakowie, wówczas przełożeni Sług Jezusa skierowali tam Ludwikę, która nowe obowiązki wykonywała z wielką gorliwością i miłością.

Zawsze otwarta na potrzeby bliźnich i działanie Ducha Bożego, dzieliła troskę bł. J. S. Pelczara o los służących, robotnic fabrycznych i chorych po domach.

Z tego dzieła dobroczynno-apostolskiego wyrosło nowe Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, którego stała się pierwszą członkinią, współzalożycielką i przełożoną.

Poprzez nią natchnienia Boże i wskazania Założyciela znalazły trwały wyraz w duchowości i pracach apostolskich Sióstr Sercanek. Zmarła 7 lutego 1916 r. w Krakowie.

Matka Klara uczyniwszy we wczesnej młodości decydujący wybór należenia tylko do Boga - konsekwentnie, bez wahania, niepodzielnym sercem była Mu oddana przez całe życie, trwając zawsze w postawie ofiarnej, pokornej służby wobec wszystkich, wśród których wola Boża ją postawiła.

Była czytelnym znakiem miłości Boga. Jej osobistym hasłem i programem życiowym były słowa: Wszystko dla Serca Jezusowego
CZAS NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ W RODZINACH NASZEJ PARAFII


W ubiegłym roku przeżyliśmy piękną uroczystość w naszej parafialnej rodzinie. Matka Boża Jasnogórska nawiedziła nasz kościół parafialny. Pamiętamy to serdeczne spotkanie z Maryją.

W tym roku Maryja w swym Jasnogórskim Obrazie ( 4 kopiach) odwiedzi nasze rodziny. Żarliwa modlitwa w atmosferze domowego kościoła łączącego wszystkie pokolenia domowników, winna wskrzesić tę samą miłość, jaka jednoczyła nas w czasie Nawiedzenia Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w Parafii.

Niech każda rodzina i wszyscy przyjmujący Obraz, doświadczają wielkiego porywu wiernych serc i umiłowania Boga.Nabożeństwa dziękczynne za czas nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie.


Zapraszamy na nabożeństwa będące dziękczynieniem za czas nawiedzenia Czarnej Madonny w naszej parafii:

Apel Jasnogórski w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 20:00
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30
Ostatni piątek miesiąca - Msza o godz. 16:00

Osoby w starszym wieku, chore, niepełnosprawne, cierpiące zapraszamy na Mszę św. w każdy ostatni piątek miesiąca na godz. 16:00.